Afghanistan
Angola
Argentina
Asia (AFC)
Asian Games
Australia
Belgium-Netherlands
Brazil
Burkina Faso
Central American & Caribbean Games
Central American Games
Congo DR
Denmark
England
Europe (UEFA)
FYR Macedonia
Finland
Germany
Greece
International Tournaments
Italy
Mediterranean Games
Mexico
National
Nepal
North & Central America (Concacaf)
Palestine
Pan American Games
Panama
Russia
Scandinavia
Serbia And Montenegro
South American Games
Spain
Syria
USA
World (FIFA)
Yemen
Zimbabwe

FA Cup 2023 - Norway

15 Jun 2024 - 15 Jun 2024
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
Sunday, 10 December 2023
Saturday, 9 December 2023
09 Dec 15:00 15:00 fin
Bodo/Glimt 2
0-0 0-1
Molde 2
FINAL
0-0
0-1
Thursday, 28 September 2023
28 Sep 17:00 17:00 fin
Valerenga 2
1-1 2-4
Bodo/Glimt 2
SF
1-1
2-4
Wednesday, 27 September 2023
27 Sep 14:00 14:00 fin
Kjelsas 1
0-1 0-1
Molde 3
SF
0-1
0-1
27 Sep 16:00 16:00 sch
Kjelsaas-Raufoss
Molde
SF
Thursday, 13 July 2023
13 Jul 16:00 16:00 fin
Ham-Kam 1
0-0 0-2
Bodo/Glimt 1
QF
0-0
0-2
13 Jul 16:00 16:00 fin
Kjelsas 1
0-0 2-1
Raufoss
QF
0-0
2-1
Wednesday, 12 July 2023
12 Jul 16:00 16:00 fin
Molde 1
3-0 3-1
Sarpsborg 08 FF 3
QF
3-0
3-1
12 Jul 18:00 18:00 fin
Valerenga 2
1-2 3-2
Brann 1
QF
1-2
3-2
Wednesday, 28 June 2023
28 Jun 16:00 16:00 fin
Brattvag 2
1-4 1-7
Brann
4R
1-4
1-7
28 Jun 16:00 16:00 fin
Gjovik-LYN 1
0-2 0-5
Ham-Kam 1
4R
0-2
0-5
28 Jun 16:00 16:00 fin
Kjelsas
0-0 2-0
Kfum Oslo
4R
0-0
2-0
28 Jun 16:00 16:00 fin
Molde
3-0 3-0
Stromsgodset 1
4R
3-0
3-0
28 Jun 16:00 16:00 fin
Raufoss 3
1-1 3-3 4-4 4-1
Viking 2
4R
1-1
3-3
4-4
4-1
28 Jun 16:00 16:00 fin
Sogndal 1
2-1 3-4
Sarpsborg 08 FF
4R
2-1
3-4
28 Jun 16:00 16:00 fin
Stjordals Blink
0-2 0-5
Valerenga 1
4R
0-2
0-5
28 Jun 17:05 17:05 fin
Bodo/Glimt 1
0-1 3-2
Tromso 3 1
4R
0-1
3-2
Wednesday, 7 June 2023
07 Jun 15:00 15:00 fin
Kfum Oslo 1
1-0 2-2 4-2
Asane
3R
1-0
2-2
4-2
07 Jun 16:00 16:00 fin
Aalesund
2-1 2-2 3-3 5-6
Brann
3R
2-1
2-2
3-3
5-6
07 Jun 16:00 16:00 fin
Alta
0-1 0-1
Tromso
3R
0-1
0-1
07 Jun 16:00 16:00 fin
Brattvag
0-1 2-1
Haugesund
3R
0-1
2-1
07 Jun 16:00 16:00 fin
Gjovik-LYN
0-0 1-0
Start
3R
0-0
1-0
07 Jun 16:00 16:00 fin
Kjelsas
1-1 2-1
Jerv 1
3R
1-1
2-1
07 Jun 16:00 16:00 fin
Mjondalen
0-2 0-4
Raufoss
3R
0-2
0-4
07 Jun 16:00 16:00 fin
Ranheim
0-1 0-2
Bodo/Glimt
3R
0-1
0-2
07 Jun 16:00 16:00 fin
Sarpsborg 08 FF 1
2-0 3-1
Odd Ballklubb
3R
2-0
3-1
07 Jun 16:00 16:00 fin
Sogndal
0-0 2-0
Moss 1
3R
0-0
2-0
07 Jun 16:00 16:00 fin
Stjordals Blink
1-0 2-2 3-2
Ullensaker/Kisa 1
3R
1-0
2-2
3-2
07 Jun 16:00 16:00 fin
Vard Haugesund
1-1 1-4
Stromsgodset
3R
1-1
1-4
07 Jun 17:00 17:00 fin
Baerum
0-0 1-1 1-3
Ham-Kam
3R
0-0
1-1
1-3
07 Jun 17:00 17:00 fin
Kristiansund BK
0-0 0-1
Molde
3R
0-0
0-1
07 Jun 17:00 17:00 fin
Sotra
0-2 0-2
Valerenga
3R
0-2
0-2
07 Jun 18:00 18:00 fin
Fredrikstad
1-1 1-2
Viking
3R
1-1
1-2
Thursday, 1 June 2023
01 Jun 15:00 15:00 fin
Sotra
2-0 2-1
Sandnes Ulf
2R
2-0
2-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Arendal
0-1 0-1
Jerv
2R
0-1
0-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Baerum
1-0 3-0
Skeid
2R
1-0
3-0
01 Jun 16:00 16:00 fin
Brattvag
1-0 1-0
Hodd
2R
1-0
1-0
01 Jun 16:00 16:00 fin
Byasen
1-3 1-6
Aalesund
2R
1-3
1-6
01 Jun 16:00 16:00 fin
Fana
0-1 0-1
Asane
2R
0-1
0-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Fjora
0-4 1-8
Brann
2R
0-4
1-8
01 Jun 16:00 16:00 fin
Frigg
3-2 3-3 3-5
Sarpsborg 08 FF
2R
3-2
3-3
3-5
01 Jun 16:00 16:00 fin
Gjellerasen
0-0 1-2
Kfum Oslo
2R
0-0
1-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Gjovik-LYN
0-1 2-2 3-3 4-1
Kongsvinger
2R
0-1
2-2
3-3
4-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Grorud
0-1 1-2
Raufoss
2R
0-1
1-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Halsen
0-1 0-3
Start
2R
0-1
0-3
01 Jun 16:00 16:00 fin
Junkeren
0-1 1-2
Bodo/Glimt
2R
0-1
1-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Kjelsas
3-0 3-1
Stabaek
2R
3-0
3-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Levanger 1
0-1 0-2
Kristiansund BK
2R
0-1
0-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Lysekloster
1-1 1-1 1-2
Sogndal
2R
1-1
1-1
1-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Melhus IL
0-0 0-6
Molde
2R
0-0
0-6
01 Jun 16:00 16:00 fin
Mjolner 1
0-1 0-8
Ham-Kam
2R
0-1
0-8
01 Jun 16:00 16:00 fin
Notodden
1-1 2-5
Odd Ballklubb
2R
1-1
2-5
01 Jun 16:00 16:00 fin
Orn-Horten
0-0 0-1
Fredrikstad
2R
0-0
0-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Skjervoy
2-3 2-3
Alta
2R
2-3
2-3
01 Jun 16:00 16:00 fin
Stjordals Blink
0-0 2-1
Rosenborg
2R
0-0
2-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Stord IL
1-0 1-3
Haugesund
2R
1-0
1-3
01 Jun 16:00 16:00 fin
Strindheim
0-1 1-3
Ranheim 1
2R
0-1
1-3
01 Jun 16:00 16:00 fin
Strommen
1-1 1-3
Mjondalen
2R
1-1
1-3
01 Jun 16:00 16:00 fin
Tromsdalen Uil
0-0 1-1 1-1 1-4
Tromso
2R
0-0
1-1
1-1
1-4
01 Jun 16:00 16:00 fin
Ullensaker/Kisa
2-0 2-2 3-2
Lillestrom
2R
2-0
2-2
3-2
01 Jun 16:00 16:00 fin
Vard Haugesund
1-1 3-1
Bryne
2R
1-1
3-1
01 Jun 16:00 16:00 fin
Vidar
0-0 0-2
Viking
2R
0-0
0-2
01 Jun 17:00 17:00 fin
Kvik Halden
0-1 0-2
Moss
2R
0-1
0-2
01 Jun 17:00 17:00 fin
LYN
0-1 1-2
Valerenga
2R
0-1
1-2
01 Jun 18:00 18:00 fin
Eik-Toensberg
1-1 1-2
Stromsgodset
2R
1-1
1-2
Monday, 27 March 2023
27 Mar 17:00 17:00 fin
Varegg
0-0 0-1
Fyllingsdalen
2R
0-0
0-1
Sunday, 26 March 2023
26 Mar 13:00 13:00 fin
Honefoss
0-0 4-0
Aaskollen
2R
0-0
4-0
26 Mar 13:00 13:00 fin
IL Express
0-0 0-3
Randesund
2R
0-0
0-3
26 Mar 13:00 13:00 fin
Loddefjord
0-0 3-1
Arna-Bjornar
2R
0-0
3-1
26 Mar 13:00 13:00 fin
Mandalskameratene
0-0 7-1
Aalgaard FK
2R
0-0
7-1
26 Mar 13:00 13:00 fin
Skedsmo
0-0 2-1
Fagerborg
2R
0-0
2-1
26 Mar 13:00 13:00 fin
Trygg/Lade
0-0 0-0
Ntnui
2R
0-0
0-0
26 Mar 13:00 13:00 fin
Uraedd
0-0 4-1
Hei
2R
0-0
4-1
26 Mar 14:00 14:00 fin
Orkla
0-0 2-2 5-4
Tiller
2R
0-0
2-2
5-4
26 Mar 16:00 16:00 fin
Sandnessjoen
0-0 1-7
Rana FK
2R
0-0
1-7
26 Mar 16:30 16:30 fin
Nybergsund IL Trysil
0-0 4-1
Loeten
2R
0-0
4-1
26 Mar 17:00 17:00 fin
Innstrandens
0-0 1-0
Grand Bodoe
2R
0-0
1-0
Saturday, 25 March 2023
25 Mar 10:30 10:30 fin
Bossekop
0-0 3-2
Hamna IL
2R
0-0
3-2
25 Mar 11:30 11:30 fin
Skanland
0-0 0-2
Finnsnes
2R
0-0
0-2
25 Mar 13:00 13:00 fin
Bremnes
0-0 1-2
Froya FK
2R
0-0
1-2
25 Mar 13:00 13:00 fin
Djerv 1919
0-0 8-0
Riska
2R
0-0
8-0
25 Mar 13:00 13:00 fin
Kirkenes
0-0 0-6
Hif-Stein
2R
0-0
0-6
25 Mar 13:00 13:00 fin
Skjervoy
0-0 5-1
Krokelvdalen
2R
0-0
5-1
25 Mar 13:00 13:00 fin
Stord IL
0-0 1-0
Akra
2R
0-0
1-0
25 Mar 13:00 13:00 fin
Flint
0-0 1-0
Sandefjord BK
2R
0-0
1-0
25 Mar 13:30 13:30 fin
Eiker-Kvikk
0-0 1-6
Drammen
2R
0-0
1-6
25 Mar 13:30 13:30 fin
Lillehammer FK
0-0 2-0
Reinsvoll
2R
0-0
2-0
25 Mar 13:30 13:30 fin
Sortland
0-0 1-4
Harstad
2R
0-0
1-4
25 Mar 14:00 14:00 fin
Ardal
0-0 1-1 1-3
Fjora
2R
0-0
1-1
1-3
25 Mar 14:00 14:00 fin
Funnefoss-Vormsund
0-0 2-2
Gran IL
2R
0-0
2-2
25 Mar 14:00 14:00 fin
Lyngbo
0-0 1-3
Sandviken
2R
0-0
1-3
25 Mar 14:00 14:00 fin
Raade
0-0 6-1
Sparta Sarpsborg
2R
0-0
6-1
25 Mar 14:00 14:00 fin
Soerumsand
0-0 0-1
Skjetten
2R
0-0
0-1
25 Mar 15:00 15:00 fin
Oestsiden
0-0 1-2
Krakeroy
2R
0-0
1-2
25 Mar 15:00 15:00 fin
Halsen
0-0 4-1
Stathelle
2R
0-0
4-1
25 Mar 15:00 15:00 fin
Tynset
0-0 1-2
Melhus IL
2R
0-0
1-2
25 Mar 16:00 16:00 fin
Assiden
0-0 2-1
Holmen
2R
0-0
2-1
25 Mar 16:00 16:00 fin
Dahle
0-0 3-5
Surnadal
2R
0-0
3-5
25 Mar 16:30 16:30 fin
Sverresborg
0-0 1-3
Verdal
2R
0-0
1-3
25 Mar 17:00 17:00 fin
Brumunddal
0-0 10-1
Valdres FK
2R
0-0
10-1
25 Mar 17:00 17:00 fin
Eid IL
0-0 3-1
Orsta
2R
0-0
3-1
25 Mar 17:00 17:00 fin
Steinkjer
0-0 1-3
Mosjoen
2R
0-0
1-3
25 Mar 18:00 18:00 fin
Grei
0-0 0-2
Holmlia
2R
0-0
0-2
Friday, 24 March 2023
24 Mar 17:15 17:15 fin
Herd
0-0 5-0
Hovdebygda
2R
0-0
5-0
24 Mar 17:30 17:30 fin
Oppsal
0-0 5-6
Heming
2R
0-0
5-6
24 Mar 18:00 18:00 fin
Hana
0-0 0-5
Rosseland
2R
0-0
0-5
Thursday, 23 March 2023
23 Mar 17:00 17:00 fin
Madla
0-0 0-1
Forus-Gausel
2R
0-0
0-1
23 Mar 19:00 19:00 fin
Tomrefjord IL
0-0 2-2 4-3
Midsund
2R
0-0
2-2
4-3
Monday, 20 March 2023
20 Mar 18:00 18:00 fin
Eidsvold IF
0-0 2-5
Skjetten
1R
0-0
2-5
20 Mar 18:30 18:30 fin
Sund SK
0-0 0-2
Varegg
1R
0-0
0-2
20 Mar 18:30 18:30 fin
Vaag
0-0 2-2
IL Express
1R
0-0
2-2
20 Mar 19:00 19:00 fin
Hei
0-0 6-3
Tollnes
1R
0-0
6-3
Sunday, 19 March 2023
19 Mar 11:30 11:30 fin
Lofoten
0-0 2-7
Sortland
1R
0-0
2-7
19 Mar 12:00 12:00 fin
Hitra FC
0-0 2-4
Trygg/Lade
1R
0-0
2-4
19 Mar 13:00 13:00 fin
Vuku
0-0 2-3
Sverresborg
1R
0-0
2-3
19 Mar 13:00 13:00 fin
Hallingdal
0-0 1-7
Honefoss
1R
0-0
1-7
19 Mar 14:00 14:00 fin
Arna-Bjornar
0-0 2-0
Gneist
1R
0-0
2-0
19 Mar 14:00 14:00 fin
Askoy
0-0 3-3 3-4
Loddefjord
1R
0-0
3-3
3-4
19 Mar 14:00 14:00 fin
Austevoll
0-0 2-3
Bremnes
1R
0-0
2-3
19 Mar 14:00 14:00 fin
Faaberg
0-0 0-3
Lillehammer FK
1R
0-0
0-3
19 Mar 14:00 14:00 fin
Flaktveit
0-0 0-5
Sandviken
1R
0-0
0-5
19 Mar 14:00 14:00 fin
Hamna IL
0-0 2-0
Skarp IF
1R
0-0
2-0
19 Mar 14:00 14:00 fin
Heimdal
0-0 0-1
Tiller
1R
0-0
0-1
19 Mar 14:00 14:00 fin
Holmlia
0-0 2-0
Gamle Oslo
1R
0-0
2-0
19 Mar 14:00 14:00 fin
Kloefta
0-0 1-3
Skedsmo
1R
0-0
1-3
19 Mar 14:00 14:00 fin
Mandalskameratene
0-0 3-3
Vindbjart
1R
0-0
3-3
19 Mar 14:00 14:00 fin
Namsos
0-0 1-2
Steinkjer
1R
0-0
1-2
19 Mar 14:00 14:00 fin
Randesund
0-0 5-4
Donn
1R
0-0
5-4
19 Mar 14:00 14:00 fin
Re
0-0 1-2
Sandefjord BK
1R
0-0
1-2
19 Mar 14:00 14:00 fin
Roervik
0-0 0-1
Verdal
1R
0-0
0-1
19 Mar 14:00 14:00 fin
Senja
0-0 2-3
Skjervoy
1R
0-0
2-3
19 Mar 14:00 14:00 fin
Sparta Sarpsborg
0-0 4-2
Sarpsborg
1R
0-0
4-2
19 Mar 14:00 14:00 fin
Stathelle
0-0 1-1
IF Storm
1R
0-0
1-1
19 Mar 14:00 14:00 fin
Trauma
0-0 1-2
Uraedd
1R
0-0
1-2
19 Mar 15:00 15:00 fin
Harstad
0-0 5-2
Melbo
1R
0-0
5-2
19 Mar 16:00 16:00 fin
Loeten
0-0 3-2
Engerdal
1R
0-0
3-2
19 Mar 16:00 16:00 fin
Valdres FK
0-0 3-1
Toten
1R
0-0
3-1
19 Mar 17:00 17:00 fin
Heming
0-0 4-0
Manglerud Star
1R
0-0
4-0
19 Mar 17:00 17:00 fin
Kvik
0-0 0-2
Ntnui
1R
0-0
0-2
19 Mar 18:00 18:00 fin
Kil/Hemne
0-0 0-3
Orkla
1R
0-0
0-3
19 Mar 19:15 19:15 fin
Stovner
0-0 1-1 4-5
Grei
1R
0-0
1-1
4-5
Saturday, 18 March 2023
18 Mar 11:00 11:00 fin
Norild
1-0 1-1 4-5
Kirkenes
1R
1-0
1-1
4-5
18 Mar 12:00 12:00 fin
Aaskollen
0-0 6-1
Lommedalen
1R
0-0
6-1
18 Mar 12:00 12:00 fin
Osteroey IL
0-0 0-5
Fyllingsdalen
1R
0-0
0-5
18 Mar 12:00 12:00 fin
Tertnes
0-0 0-3
Froya FK
1R
0-0
0-3
18 Mar 12:30 12:30 fin
Holmen
0-0 2-1
Ready
1R
0-0
2-1
18 Mar 13:00 13:00 fin
Charlottenlund
0-0 0-2
Tynset
1R
0-0
0-2
18 Mar 13:00 13:00 fin
Dahle
0-0 5-2
Sunndal
1R
0-0
5-2
18 Mar 13:00 13:00 fin
Hoyang
0-0 2-3
Ardal
1R
0-0
2-3
18 Mar 13:00 13:00 fin
Mosjoen
0-0 1-1 5-4
Flatanger IL
1R
0-0
1-1
5-4
18 Mar 13:00 13:00 fin
Rosseland
0-0 4-1
Randaberg
1R
0-0
4-1
18 Mar 13:00 13:00 fin
Sif-Hessa IL
0-0 2-3
Herd
1R
0-0
2-3
18 Mar 13:00 13:00 fin
Teie
0-0 0-0
Flint
1R
0-0
0-0
18 Mar 13:00 13:00 fin
Nord
0-0 1-4
Djerv 1919
1R
0-0
1-4
18 Mar 13:00 13:00 fin
Porsanger
0-0 1-6
Hif-Stein
1R
0-0
1-6
18 Mar 13:15 13:15 fin
Tomrefjord IL
0-0 2-0
Rollon
1R
0-0
2-0
18 Mar 13:30 13:30 fin
Svelvik
0-0 2-3
Eiker-Kvikk
1R
0-0
2-3
18 Mar 13:30 13:30 fin
Krakeroy
0-0 6-3
Tistedalen Tif
1R
0-0
6-3
18 Mar 14:00 14:00 fin
Landsas
0-0 0-5
Skanland
1R
0-0
0-5
18 Mar 14:00 14:00 fin
Surnadal
0-0 3-2
Eide/Omegn
1R
0-0
3-2
18 Mar 14:00 14:00 fin
Arvoll
0-0 2-2
Oppsal
1R
0-0
2-2
18 Mar 14:00 14:00 fin
Eid IL
0-0 2-0
Stryn
1R
0-0
2-0
18 Mar 14:00 14:00 fin
Fjora
0-0 2-1
Voss
1R
0-0
2-1
18 Mar 14:00 14:00 fin
Forus-Gausel
0-0 3-3
Hinna
1R
0-0
3-3
18 Mar 14:00 14:00 fin
Nordhordland
0-0 1-1
Lyngbo
1R
0-0
1-1
18 Mar 14:00 14:00 fin
Ottestad
0-0 0-3
Brumunddal
1R
0-0
0-3
18 Mar 14:00 14:00 fin
Sander
0-0 0-3
Soerumsand
1R
0-0
0-3
18 Mar 14:00 14:00 fin
Akra
0-0 2-2 4-2
Sola
1R
0-0
2-2
4-2
18 Mar 14:15 14:15 fin
Finnsnes
0-0 5-2
Ishavsbyen
1R
0-0
5-2
18 Mar 15:00 15:00 fin
Vestfossen
0-0 2-2 4-5
Assiden
1R
0-0
2-2
4-5
18 Mar 15:00 15:00 fin
Borgen
0-0 1-2
Oestsiden
1R
0-0
1-2
18 Mar 15:00 15:00 fin
Droebak-Frogn
0-0 3-3
Aas
1R
0-0
3-3
18 Mar 15:00 15:00 fin
Orsta
0-0 2-0
Volda
1R
0-0
2-0
18 Mar 15:00 15:00 fin
Fagerborg
0-0 2-0
Oldenborg
1R
0-0
2-0
18 Mar 15:30 15:30 fin
Nordlys
0-0 2-5
Bossekop
1R
0-0
2-5
18 Mar 15:30 15:30 fin
Nymark
0-0 0-3
Stord IL
1R
0-0
0-3
18 Mar 16:00 16:00 fin
Flisa
0-0 0-5
Nybergsund IL Trysil
1R
0-0
0-5
18 Mar 16:00 16:00 fin
Midsund
0-0 3-1
Vestnes-Varfjell
1R
0-0
3-1
18 Mar 16:00 16:00 fin
Kolbotn
0-0 1-4
Christiania Ballklubb
1R
0-0
1-4
18 Mar 16:30 16:30 fin
Lisleby
0-0 1-5
Raade
1R
0-0
1-5