Afghanistan
Angola
Argentina
Asia (AFC)
Asian Games
Australia
Belgium-Netherlands
Brazil
Burkina Faso
Central American & Caribbean Games
Central American Games
Congo DR
Denmark
England
Europe (UEFA)
FYR Macedonia
Finland
Germany
Greece
International Tournaments
Italy
Mediterranean Games
Mexico
National
Nepal
North & Central America (Concacaf)
Palestine
Pan American Games
Panama
Russia
Scandinavia
Serbia And Montenegro
South American Games
Spain
Syria
USA
Venezuela
World (FIFA)
Yemen
Zimbabwe

FA Cup - Russia

20 Jul 2024 - 20 Jul 2024
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
Sunday, 2 June 2024
Wednesday, 15 May 2024
Tuesday, 14 May 2024
Thursday, 2 May 2024
02 May 16:15 16:15 fin
FC Rostov 1
0-1 0-1
Baltika 2
SF
0-1
0-1
Wednesday, 1 May 2024
Wednesday, 17 April 2024
Tuesday, 16 April 2024
Thursday, 4 April 2024
Wednesday, 3 April 2024
Tuesday, 2 April 2024
Thursday, 14 March 2024
14 Mar 15:00 15:00 fin
Lokomotiv Moscow 3
1-0 1-1 6-7
Baltika 1
QF
1-0
1-1
6-7
14 Mar 15:00 15:00 fin
Spartak Moscow 1
1-1 3-1
Orenburg 3 1
QF
1-1
3-1
Wednesday, 13 March 2024
Tuesday, 12 March 2024
12 Mar 17:15 17:15 fin
CSKA Moscow 1
0-0 2-0
FC Rostov 2
QF
0-0
2-0
Wednesday, 29 November 2023
29 Nov 13:00 13:00 fin
Orenburg 2
1-0 1-0
Spartak Moscow 1 1
QF
1-0
1-0
29 Nov 15:15 15:15 fin
FC Rostov 1
1-1 1-1
CSKA Moscow 1 1
QF
1-1
1-1
Tuesday, 28 November 2023
28 Nov 15:15 15:15 fin
Baltika 2
0-1 2-2
Lokomotiv Moscow 1
QF
0-1
2-2
Thursday, 2 November 2023
Wednesday, 1 November 2023
01 Nov 11:00 11:00 fin
Taganrog
0-1 0-2
Ska-Khabarovsk
6R
0-1
0-2
01 Nov 13:00 13:00 fin
Khimki
1-0 4-0
Dinamo Vladivostok
6R
1-0
4-0
Thursday, 19 October 2023
19 Oct 16:00 16:00 fin
Arsenal Tula
1-0 1-2
Rodina
5R
1-0
1-2
Wednesday, 18 October 2023
18 Oct 13:00 13:00 fin
Volgar Astrakhan
0-0 1-0
Enisey
5R
0-0
1-0
18 Oct 14:00 14:00 fin
Neftekhimik
0-1 0-2
Taganrog
5R
0-1
0-2
18 Oct 16:00 16:00 fin
Khimki
1-0 1-0
FC Ufa 1
5R
1-0
1-0
Tuesday, 17 October 2023
17 Oct 09:00 09:00 fin
Ska-Khabarovsk
1-0 2-0
Amkar
5R
1-0
2-0
Sunday, 11 June 2023
Wednesday, 17 May 2023
Wednesday, 3 May 2023
Wednesday, 19 April 2023
19 Apr 16:00 16:00 fin
Krasnodar
1-0 2-2 3-0
Krylya Sovetov 2 1
SF
1-0
2-2
3-0
Thursday, 6 April 2023
Wednesday, 5 April 2023
Tuesday, 4 April 2023
Thursday, 16 March 2023
Wednesday, 15 March 2023
Tuesday, 14 March 2023
Wednesday, 1 March 2023
Tuesday, 28 February 2023
28 Feb 16:30 16:30 fin
Krasnodar 3
0-0 1-0
CSKA Moscow
QF
0-0
1-0
Monday, 27 February 2023
27 Feb 14:00 14:00 fin
Ural 4
1-0 2-1
FC Rostov 1
QF
1-0
2-1
Sunday, 26 February 2023
26 Feb 11:30 11:30 fin
FC Ufa 3
0-2 1-2
Akhmat Grozny 4
7R
0-2
1-2
Saturday, 25 February 2023
Thursday, 23 February 2023
23 Feb 12:00 12:00 fin
Krylya Sovetov
0-0 2-1
Dinamo Moscow
7R
0-0
2-1
23 Feb 14:30 14:30 fin
CSKA Moscow
2-0 3-0
Krasnodar 1
7R
2-0
3-0
Wednesday, 22 February 2023
22 Feb 14:30 14:30 fin
FC Rostov 1
0-1 1-1
Ural 1
7R
0-1
1-1
Wednesday, 16 November 2022
16 Nov 15:00 15:00 fin
PFC Kuban
0-2 1-2
Volga Ulyanovsk
6R
0-2
1-2
Tuesday, 15 November 2022
15 Nov 12:00 12:00 fin
FC Ufa
0-1 2-2 4-3
FK Makhachkala
6R
0-1
2-2
4-3
Wednesday, 2 November 2022
02 Nov 09:00 09:00 fin
FC Ufa
1-0 1-0
Dinamo Bryansk 1
5R
1-0
1-0
02 Nov 11:00 11:00 fin
Rodina
2-1 3-4
Zvezda ST Petersburg
5R
2-1
3-4
02 Nov 15:00 15:00 fin
Neftekhimik 1
1-2 1-2
Volga Ulyanovsk 1
5R
1-2
1-2
02 Nov 16:00 16:00 fin
Shinnik Yaroslavl
0-0 0-0 4-5
PFC Kuban
5R
0-0
0-0
4-5
Tuesday, 1 November 2022
Thursday, 18 August 2022
18 Aug 07:00 07:00 fin
Okean
0-2 0-2
Dinamo Vladivostok
1R
0-2
0-2
18 Aug 13:00 13:00 fin
FSHM Moscow
1-2 2-3
Khimik Dzerzhinsk
1R
1-2
2-3
Wednesday, 17 August 2022
17 Aug 11:30 11:30 fin
Temp Barnaul
1-0 2-1
Dinamo Barnaul
1R
1-0
2-1
17 Aug 12:00 12:00 fin
Kolomna
1-0 1-0
Saturn Ramenskoye
1R
1-0
1-0
17 Aug 14:00 14:00 fin
Yessentuki
0-0 0-3
Stavagrosoyuz
1R
0-0
0-3
17 Aug 15:00 15:00 fin
Dynamo Stavropol
1-0 3-0
FC Armavir
1R
1-0
3-0
17 Aug 15:30 15:30 fin
2drots
0-0 3-0
Chertanovo Moscow
1R
0-0
3-0
17 Aug 16:00 16:00 fin
Nefis Kazan
0-0 0-1
FC Khimik August
1R
0-0
0-1
17 Aug 16:30 16:30 fin
FC Sakhalinets
0-0 1-0
Balashikha
1R
0-0
1-0
Sunday, 29 May 2022
Wednesday, 11 May 2022
11 May 16:30 16:30 fin
Spartak Moscow 2
1-0 3-0
Enisey
SF
1-0
3-0
Tuesday, 10 May 2022
Wednesday, 20 April 2022
20 Apr 11:30 11:30 fin
Enisey 1
3-0 3-1
Rubin 2
QF
3-0
3-1
Tuesday, 19 April 2022
19 Apr 17:00 17:00 fin
Baltika 3
0-1 1-1 4-5
Dinamo Moscow 3
QF
0-1
1-1
4-5
Thursday, 3 March 2022
03 Mar 15:15 15:15 fin
Lokomotiv Moscow 4 1
0-2 0-4
Enisey
R16
0-2
0-4
03 Mar 16:00 16:00 fin
Rubin 3
1-1 2-1
Rotor Volgograd 5
R16
1-1
2-1
03 Mar 17:00 17:00 fin
Baltika 3
0-0 3-0
FC Chayka 3
R16
0-0
3-0
Wednesday, 2 March 2022
02 Mar 15:00 15:00 fin
PFC Sochi 4
1-0 1-2
CSKA Moscow 2
R16
1-0
1-2
02 Mar 17:00 17:00 fin
Spartak Moscow 2
3-0 6-1
PFC Kuban 3
R16
3-0
6-1
Tuesday, 1 March 2022
Wednesday, 12 May 2021
Wednesday, 21 April 2021
21 Apr 13:00 13:00 fin
Akhmat Grozny 5
0-0 0-0 0-0 1-4
Krylya Sovetov 4
SF
0-0
0-0
0-0
1-4
Thursday, 8 April 2021
08 Apr 16:30 16:30 fin
Arsenal Tula 4 1
1-0 1-2
CSKA Moscow 2
QF
1-0
1-2
Wednesday, 7 April 2021
07 Apr 16:00 16:00 fin
Akhmat Grozny 2
0-0 1-0
FC Ufa 5
QF
0-0
1-0
Wednesday, 3 March 2021
03 Mar 09:00 09:00 fin
FC Ufa 6
0-0 3-0
Ural
R16
0-0
3-0
Monday, 22 February 2021
22 Feb 11:30 11:30 fin
Khimki 5 1
0-1 0-4
Krylya Sovetov 1
R16
0-1
0-4
Sunday, 21 February 2021
21 Feb 11:30 11:30 fin
CSKA Moscow
1-0 2-0
Ska-Khabarovsk 1 1
R16
1-0
2-0
21 Feb 14:00 14:00 fin
Krasnodar 4
0-0 1-2
PFC Sochi 1
R16
0-0
1-2
21 Feb 14:00 14:00 fin
Lokomotiv Moscow
1-0 3-0
Tambov
R16
1-0
3-0
21 Feb 16:30 16:30 fin
FC Rostov 3
0-1 0-1
Akhmat Grozny 4 1
R16
0-1
0-1
Saturday, 20 February 2021
Saturday, 25 July 2020
Sunday, 19 July 2020
19 Jul 10:00 10:00 fin
Ural 2
0-3 1-3
Khimki 5
SF
0-3
1-3
Wednesday, 24 June 2020
24 Jun 14:00 14:00 fin
Shinnik Yaroslavl 2 1
0-1 0-2
Ural 1
QF
0-1
0-2
Thursday, 5 March 2020
05 Mar 16:30 16:30 fin
Khimki 2
1-0 5-1
Torpedo Moscow 3
QF
1-0
5-1
Wednesday, 4 March 2020
04 Mar 16:30 16:30 fin
Spartak Moscow 3 1
2-2 2-2 3-2
CSKA Moscow 4
QF
2-2
2-2
3-2
Thursday, 31 October 2019
31 Oct 13:00 13:00 fin
Orenburg
0-2 1-2
Khimki
R16
0-2
1-2
31 Oct 16:30 16:30 fin
Spartak Moscow
1-0 2-1
FC Rostov
R16
1-0
2-1
31 Oct 16:30 16:30 fin
Torpedo Moscow
0-0 1-0
Baltika
R16
0-0
1-0
Wednesday, 30 October 2019
30 Oct 14:00 14:00 fin
Ural 1
2-2 2-2 2-2 5-4
Arsenal Tula
R16
2-2
2-2
2-2
5-4
30 Oct 16:00 16:00 fin
CSKA Moscow
0-0 1-0
FC Ufa
R16
0-0
1-0
Wednesday, 25 September 2019
25 Sep 09:00 09:00 fin
Ska-Khabarovsk
0-0 1-1 2-2 2-4
Akhmat Grozny
R32
0-0
1-1
2-2
2-4
25 Sep 12:00 12:00 fin
Tom Tomsk
2-0 4-0
Tambov
R32
2-0
4-0
25 Sep 12:30 12:30 fin
Enisey
1-0 1-2
Zenit Saint Petersburg
R32
1-0
1-2
25 Sep 15:00 15:00 fin
Alania Vladikavkaz
1-2 1-3
CSKA Moscow
R32
1-2
1-3
25 Sep 15:00 15:00 fin
FC Chayka 1
0-1 0-1
FC Ufa 1
R32
0-1
0-1
25 Sep 15:30 15:30 fin
Mordovia Saransk
0-0 0-2
FC Rostov
R32
0-0
0-2
25 Sep 15:30 15:30 fin
Shinnik Yaroslavl
0-0 0-0 0-0 5-4
FC Sochi
R32
0-0
0-0
0-0
5-4
25 Sep 16:00 16:00 fin
Chernomorets Novorossiysk
0-0 0-2
Ural
R32
0-0
0-2
25 Sep 16:00 16:00 fin
Chertanovo Moscow 1
0-0 0-0 0-2
Orenburg
R32
0-0
0-0
0-2
25 Sep 16:00 16:00 fin
Fakel Voronezh 1
1-1 1-2
Arsenal Tula
R32
1-1
1-2
25 Sep 16:00 16:00 fin
Nizhny Novgorod
0-0 1-0
Krasnodar
R32
0-0
1-0
25 Sep 16:00 16:00 fin
Khimki
1-0 3-0
Rubin
R32
1-0
3-0
25 Sep 16:30 16:30 fin
Torpedo Moscow
2-0 2-0
Krylya Sovetov
R32
2-0
2-0
25 Sep 18:30 18:30 fin
Baltika
0-1 1-1 1-1 4-1
Lokomotiv Moscow
R32
0-1
1-1
1-1
4-1
Tuesday, 3 September 2019
03 Sep 08:00 08:00 fin
Sakhalin
0-1 0-2
Ska-Khabarovsk
1R
0-1
0-2
03 Sep 13:00 13:00 fin
Irtysh Omsk
0-1 0-2
Tom Tomsk
1R
0-1
0-2
03 Sep 14:00 14:00 fin
Tyumen
0-0 0-1
Enisey
1R
0-0
0-1
Wednesday, 21 August 2019
21 Aug 09:00 09:00 fin
Chita 1
0-1 0-1
FC Luch Vladivostok
1R
0-1
0-1
21 Aug 14:00 14:00 fin
Ararat Moscow
0-2 0-3
Nizhny Novgorod
1R
0-2
0-3
21 Aug 15:00 15:00 fin
Akron Togliatti
0-0 1-1 1-1 3-5
Mordovia Saransk
1R
0-0
1-1
1-1
3-5
21 Aug 15:00 15:00 fin
Inter Cherkessk
1-3 2-5
FC Chayka
1R
1-3
2-5
21 Aug 15:00 15:00 fin
Veles Moscow 1
1-1 2-2 3-3 5-6
Torpedo Moscow
1R
1-1
2-2
3-3
5-6
21 Aug 15:30 15:30 fin
FC Ryazan
0-2 1-4
Chertanovo Moscow
1R
0-2
1-4
21 Aug 15:30 15:30 fin
Leningradets 1
0-1 1-2
Baltika
1R
0-1
1-2
21 Aug 16:00 16:00 fin
Khimki
3-1 4-1
Avangard Kursk
1R
3-1
4-1
Wednesday, 22 May 2019
22 May 15:30 15:30 fin
Lokomotiv Moscow 2
1-0 1-0
Ural 3
FINAL
1-0
1-0
Wednesday, 15 May 2019
15 May 16:00 16:00 fin
Arsenal Tula 3
0-2 2-2
Ural 2 1
SECOND LEG
0-2
2-2
Wednesday, 3 April 2019
Thursday, 7 March 2019
07 Mar 14:00 14:00 fin
Ural 4
1-0 1-0
Spartak Moscow 3
SECOND LEG
1-0
1-0
Wednesday, 6 March 2019